28.02.2024
   |    aze    |    rus    |    eng    
Slide 1

“Qəbələ” – “Qarabağ” oyununun təyinatları

Slide 1

İntizam Komitəsinin iclası keçirildi

Slide 1

Misli Premyer Liqası: XXVII turun oyun cədvəli

Slide 1

Misli Premyer Liqası: XXVI turun oyun cədvəli

Slide 1

Peşəkar Futbol Liqasının məlumatı

Slide 1

Misli Premyer Liqasının təxirə salınmış oyunu rəqəmlərin gözü ilə

Slide 1

Nağıyevin 200-cü oyunu

   Premyer Liqanın təqvimi açıqlandı       2012-08-31
Futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasının 2012-2013-cü il mövsümünün təqvimi açıqlanıb.

Azərbaycan Premyer Liqasının

TƏQVİMİ

Təsnifat mərhələsi

2012-ci il

1-2 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı)

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası

Birinci dövrə

I tur, 04 avqust (şənbə)

1. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – AZAL (Bakı)

2. “Simurq” (Zaqatala) – “Qəbələ” (Qəbələ)

3. “Kəpəz” (Gəncə) – “Turan” (Tovuz)

05 avqust (bazar)

5. “Rəvan” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

6. “İnter” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

8-9 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı)

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası

II tur, 10 avqust (cümə)

7. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Kəpəz” (Gəncə)

8. “Bakı” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

9. “Qarabağ” (Ağdam) – “Neftçi” (Bakı)

10. “Qəbələ” (Qəbələ) – “İnter” (Bakı)

11 avqust (şənbə)

11. AZAL (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)

12. “Turan” (Tovuz) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

15 avqust (çərşənbə)

Azərbaycan “A” milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu

Azərbaycan – Bəhreyn

III tur, 18 avqust (şənbə)

13. “Kəpəz” (Gəncə) – AZAL (Bakı) “

14. “Simurq” (Zaqatala) – “Turan” (Tovuz)

15. “Rəvan” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

19 avqust (bazar)

16. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – Qarabağ” (Ağdam)

17. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

18. “İnter” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

22-23 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı)

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası

Ehtiyat gün

IV tur, 24 avqust (cümə)

19. “Qarabağ” (Ağdam) – “Rəvan” (Bakı)

25 avqust (şənbə)

22. “Turan” (Tovuz) – “İnter” (Bakı)

26 avqust (bazar)

23. “Bakı” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

24. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

29-30 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı)

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası

Ehtiyat gün

07 sentyabr (cümə)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Azərbaycan – İsrail

11 sentyabr (çərşənbə axşamı)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Portuqaliya – Azərbaycan

V tur, 14 sentyabr (cümə) 

25. “Bakı” (Bakı) – “Turan” (Tovuz)

15 sentyabr (şənbə)

26. “Kəpəz” (Gəncə) – “Qəbələ” (Qəbələ)

27. “İnter” (Bakı) –“Sumqayıt” (Sumqayıt)

28. “Rəvan” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

29. “Neftçi” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 

16 sentyabr (bazar)

30. AZAL (Bakı) - “Qarabağ” (Ağdam) 

19 sentyabr (çərşənbə)

Ehtiyat gün


IV tur, 20 sentyabr (cümə axşamı)

21. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) - “Simurq” (Zaqatala) 


VI tur, 23 sentyabr  (bazar)

31. AZAL (Bakı) – “İnter” (Bakı)

32. “Turan” (Tovuz) – “Qarabağ” (Ağdam)

24 sentyabr  (bazar ertəsi)

33. “Simurq” (Zaqatala) – “Kəpəz” (Gəncə) 

35. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Neftçi” (Bakı) 

36. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Rəvan” (Bakı)


VII tur, 

29 sentyabr (şənbə)

38. “Simurq” (Zaqatala) - “Qarabağ” (Ağdam) 

39. “Turan” (Tovuz) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

41. “Qəbələ” (Qəbələ) – AZAL (Bakı) 

30 sentyabr (bazar)

40. “Rəvan” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

42. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Bakı” (Bakı)


VIII tur, 3 oktyabr (çərşənbə) 

43. AZAL (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

4 oktyabr (cümə axşamı)

44. “Kəpəz” (Gəncə) – “Qarabağ” (Ağdam)

45. “Bakı” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

46. “Simurq” (Zaqatala) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

47. “Rəvan” (Bakı) – “İnter” (Bakı)

8 oktyabr (bazar ertəsi) 

48. “Neftçi” (Bakı) – “Turan” (Tovuz)   

16 oktyabr (çərşənbə axşamı)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Rusiya – Azərbaycan

IX tur, 19 oktyabr (cümə) 


50. “Neftçi” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

20 oktyabr (şənbə)

49. “Turan” (Tovuz) – AZAL (Bakı) 

51. “İnter” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

52. “Qarabağ” (Ağdam) – “Bakı” (Bakı)

21 oktyabr (bazar)

53. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Rəvan” (Bakı)

54. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qəbələ” (Qəbələ)

24 oktyabr (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku 1/16 final

X tur, 26  oktyabr (cümə)

55. “Bakı” (Bakı) – “İnter” (Bakı)

56. “Simurq” (Zaqatala) – AZAL (Bakı)

57. “Kəpəz” (Gəncə) –  “Sumqayıt” (Sumqayıt)

27  oktyabr (şənbə)

58. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Turan” (Tovuz)

59. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qarabağ” (Ağdam)

28  oktyabr (bazar) 

60. “Rəvan” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)

XI tur, 30 oktyabr (çərşənbə axşamı)

61. “İnter” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

62. AZAL (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

31 oktyabr (çərşənbə)

63. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

64. “Neftçi” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

65. “Turan” (Tovuz) – “Rəvan” (Bakı)     

66. “Qarabağ” (Ağdam) – “Qəbələ” (Qəbələ)

İkinci dövrə

XII tur, 3 noyabr  (şənbə)

67. “Kəpəz” (Gəncə) –  “Bakı” (Bakı)

68. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Neftçi” (Bakı)

4 noyabr  (bazar)

69. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “İnter” (Bakı)

70. “Qarabağ” (Ağdam) - AZAL (Bakı)

71. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Rəvan” (Bakı)

72. “Turan” (Tovuz) – “Simurq” (Zaqatala)

14 noyabr (çərşənbə)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Şim. İrlandiya – Azərbaycan

XIII tur, 17 noyabr (şənbə)

73. “Neftçi” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 

18 noyabr (bazar)

74. “Bakı” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

75. “Qarabağ” (Ağdam) – “Simurq” (Zaqatala) 

76. “İnter” (Bakı) –“Turan” (Tovuz)

19 noyabr (bazar ertəsi)

77. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Kəpəz” (Gəncə)

78. “Rəvan” (Bakı) – AZAL (Bakı)

21 noyabr (çərşənbə)

Ehtiyat gün

XIV tur, 24 noyabr (şənbə)

79. “Kəpəz” (Gəncə) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

80. “Simurq” (Zaqatala) –  “İnter” (Bakı)

83. “Qarabağ” (Ağdam) – “Turan” (Tovuz)

25 noyabr (bazar)

81. “Bakı” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)

82. AZAL (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

84. “Rəvan” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

28 noyabr (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku 1/8 final

XV tur, 2 dekabr (bazar)

85. “Neftçi” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

86. “İnter ” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)

87. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Bakı” (Bakı)

88. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Simurq” (Zaqatala)

89. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – AZAL (Bakı)

90. “Turan” (Tovuz) – “Kəpəz” (Gəncə)

VI tur, təxirə salınmış oyun

6 dekabr (cümə axşamı)

34. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Bakı” (Bakı) 

XVI tur, 7 dekabr (cümə) 

91. “Qarabağ” (Ağdam) – “Kəpəz” (Gəncə)

8 dekabr (şənbə)

92. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qəbələ” (Qəbələ)

9 dekabr (bazar)

94. “İnter ” (Bakı) – AZAL (Bakı)

10 dekabr (bazar ertəsi)

93. “Simurq” (Zaqatala) - “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 

96. “Neftçi” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı) 


XVII tur, 14 dekabr (cümə)

97. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Neftçi” (Bakı)

15 dekabr (şənbə)

98. “Kəpəz” (Gəncə) – “İnter” (Bakı)

99. “Bakı” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

100. AZAL (Bakı) – “Turan” (Tovuz)

16 dekabr (bazar)

101. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

102. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Simurq” (Zaqatala)

I tur, 18 dekabr (çərşənbə axşamı)

4. “Neftçi” (Bakı) - “Bakı” (Bakı)

XVIII tur, 20 dekabr (cümə axşamı) 

103. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Kəpəz” (Gəncə)

104. “Simurq” (Zaqatala) – “Rəvan” (Bakı)

105. “Turan” (Tovuz) – “Qəbələ” (Qəbələ)

106. “Qarabağ” (Ağdam) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

22 dekabr (şənbə)

107. “Neftçi” (Bakı) – AZAL (Bakı)

108. “İnter” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

VII tur, 25 dekabr (çərşənbə axşamı)

37. “İnter” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı) 

2013-cü il

6 fevral (çərşənbə)

“A” milli komadanın beynəlxalq yoldaşlıq görüşü

XIX tur, 9 fevral (şənbə)

109. “Rəvan” (Bakı) – “Turan” (Tovuz)

110. AZAL (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

111. “Kəpəz” (Gəncə) – “Neftçi” (Bakı)

10 fevral (bazar)

112. “Bakı” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

113. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam)

11 fevral (bazar ertəsi)

114. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “İnter” (Bakı)

IV tur, 13 fevral (çərşənbə)

20. AZAL (Bakı) - "Neftçi" (Bakı)

XVI tur, 13 fevral (çərşənbə)

95. “Turan” (Tovuz) – “Bakı” (Bakı) 

XX tur, 16 fevral (şənbə) 

115. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

116. “Kəpəz” (Gəncə) – “Rəvan” (Bakı)

117. “Bakı” (Bakı) – AZAL (Bakı)

17 fevral (bazar)

118. “İnter” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

119. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Turan” (Tovuz)

120. “Simurq” (Zaqatala) – “Neftçi” (Bakı)

20 fevral (çərşənbə)

Ehtiyat gün

XXI tur, 22 fevral (cümə)

121. “Rəvan” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

122. “Simurq” (Zaqatala) – “Bakı” (Bakı)

23 fevral (şənbə)

123. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

124. AZAL (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

125. “Neftçi” (Bakı) –  “İnter” (Bakı)

 24 fevral (bazar)

126. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Turan” (Tovuz)

27 fevral (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku 1/4 final

XXII tur, 3 mart (bazar)

127. “Qarabağ” (Ağdam) – “İnter” (Bakı)

128. “Kəpəz” (Gəncə) – “Simurq” (Zaqatala)

129. “Bakı” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)

130. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

131. “Turan” (Tovuz) – “Neftçi” (Bakı)

132. AZAL (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

7 mart (cümə axşamı)

Azərbaycan Kuboku 1/4 final

Final mərhələsi

XXIII tur, 12 - 13 mart  (çərşənbə axşamı, çərşənbə)

1-6-cı yerlər

6 ___________________________                  1 ____________________________

5 ___________________________                  2 ____________________________

4 ___________________________                  3 ____________________________

7-12-ci yerlər

12 ___________________________                7 ____________________________

11 ___________________________                8 ____________________________

10 ___________________________                9 ____________________________

22 mart (cümə)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Lüksemburq – Azərbaycan

26 mart (çərşənbə axşamı)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Azərbaycan – Portuqaliya

XXIV tur, 30 mart  (şənbə)

1-6-cı yerlər

4 ___________________________                  6 ____________________________

3 ___________________________                  5 ____________________________

2 ___________________________                  1 ____________________________

7-12-ci yerlər

10 ___________________________                12 ____________________________

9 ___________________________                  11 ____________________________

8 ___________________________                  7 _____________________________

XXV tur, 6 – 7 aprel (şənbə, bazar)

1-6-cı yerlər

6 ___________________________                  2 ____________________________

1 ___________________________                  3 ____________________________

5 ___________________________                  4 ____________________________

7-12-ci yerlər

12 ___________________________                8 ____________________________

7 ___________________________                  9 ____________________________

11 ___________________________                10 ____________________________

10 aprel (çərşənbə)

Ehtiyat gün

XXVI tur,  13-14 aprel (şənbə, bazar)

1-6-cı yerlər

5 ___________________________                  6 ____________________________

4 ___________________________                  1 ____________________________

3 ___________________________                  2 ____________________________

7-12-ci yerlər

11 ___________________________                12 ____________________________

10 ___________________________                7 ____________________________

9 ___________________________                  8 ____________________________

17 aprel (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku 1/2 final

XXVII tur, 20 - 21 aprel (şənbə, bazar)

1-6-cı yerlər

6 ___________________________                  3 ____________________________

2 ___________________________                  4 ____________________________

1 ___________________________                  5 ____________________________

7-12-ci yerlər

12 ___________________________                9 ____________________________

8 ___________________________                  10 ____________________________

7 ___________________________                  11 ____________________________

24 aprel (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku 1/2 final

XXVIII tur, 27 - 28 aprel  (şənbə, bazar)

1-6-cı yerlər

6 ___________________________                  4 ____________________________

5 ___________________________                  3 ____________________________

1 ___________________________                  2 ____________________________

7-12-ci yerlər

12 ___________________________                10 ____________________________

11 ___________________________                9 _____________________________

7 ___________________________                  8 _____________________________

XXIX tur, 3 – 4 may (cümə, şənbə)

1-6-cı yerlər

2 ___________________________                  6 ____________________________

3 ___________________________                  1 ____________________________

4 ___________________________                  5 ____________________________

7-12-ci yerlər

8 ___________________________                  12 ____________________________

9  ___________________________                   7 ____________________________

10 ___________________________                11 ____________________________

XXX tur, 8 – 9 may   (çərşənbə, cümə axşamı)

1-6-cı yerlər

6 ___________________________                  5 ____________________________

1 ___________________________                  4 ____________________________

2 ___________________________                  3 ____________________________

7-12-ci yerlər

12 ___________________________                11 ____________________________

7 ___________________________                  10 ____________________________

8 ___________________________                    9 ____________________________

XXXI tur, 13 - 14 may  (bazar ertəsi, çərşənbə axşamı)

1-6-cı yerlər

3 ___________________________                  6 ____________________________

4 ___________________________                  2 ____________________________

5 ___________________________                  1 ____________________________

7-12-ci yerlər

  9 ___________________________                12 ____________________________

10 ___________________________                  8 ____________________________

11 ___________________________                  7 ____________________________

XXXII tur, 19-20 may   (bazar, bazar ertəsi)

1-6-cı yerlər

1 ___________________________                  6 ____________________________

2 ___________________________                  5 ____________________________

3 ___________________________                  4 ____________________________

7-12-ci yerlər

7 ___________________________                  12 ____________________________

8 ___________________________                  11 ____________________________

9 ___________________________                  10 ____________________________

28 may (çərşənbə axşamı)

Azərbaycan Kubokunun finalı

QEYD:   Çempionlar Liqası və Avropa Liqasında çıxış edən klubların növbəti

mərhələlərə keçəcəyi təqdirdə Premyer Liqada oyunları ehtiyat günə

keçirilə bilər.

Azərbaycan Super Kuboku 2013/2014 mövsümü Avropa Liqasının I

təsnifat mərhələsinin başlanmasına 1 həftə qalmış keçiriləcəkdir.  

   Turnir cədvəli
1 Qarabağ 23 54
2 Sumqayıt 24 36
3 Neftçi 24 36
4 Zirə 24 35
5 Səbail 24 34
6 Turan Tovuz 24 31
7 Sabah 24 31
8 Araz-Naxçıvan 24 31
9 Kəpəz 24 23
10 Qəbələ 23 15
Ətraflı
1 Şamaxı 15 29
2 Qaradağ Lökbatan 15 29
3 İmişli 15 29
4 Karvan 15 27
5 MOİK 15 26
6 İrəvan 15 23
7 Zaqatala 15 18
8 Mingəçevir 15 14
9 Difai Ağsu 15 8
10 Araz Saatlı 15 4
Ətraflı
Xəbər arxivi
« Fevral 2024 »
1 2 3 4 5 6 7
293031 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 2728 29010203
04050607080910
Press reliz
28.08.2023
I Liqada 2023/2024-cü illər mövsümünün təqvimi
28.08.2023
II Liqada 2023/2024-cü illər mövsümünün təqvimi
02.08.2023
“Misli” Premyer Liqaya sponsorluğunu davam etdirəcək
22.07.2023
Azərbaycan Premyer Liqası və Azərbaycan Kubokunun 2023/2024-cü illər mövsümünün təqvimi
18.07.2023
Peşəkar Futbol Liqası və “Badamlı” şirkəti arasında müqavilə yeniləndi
07.10.2022
Peşəkar Futbol Liqası və “Badamlı” şirkəti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
Sorğu
Misli Premyer Liqasında favoritiniz hansıdır?
Araz-Naxçıvan
Səbail
Sumqayıt
Qarabağ
Neftçi
Zirə
Qəbələ
Sabah
Kəpəz
Turan Tovuz
> Nizamnamə
Struktur
> Xəbərlər
> Misli Premyer Liqası
Əsasnamə
Turnir cədvəli
Təqvim
Klublar
InStat Football icmal
> Əvəzedicilər
Turnir cədvəli
Klublar
Təqvim
> Azərbaycan kuboku
Təqvim
> I Liqa
Turnir cədvəli
Təqvim
Klublar
> II Liqa
Turnir cədvəli
Təqvim
Klublar
> Multimedia
Fotoqalereya
Video
PFL-in himni
> Arxiv
1993
1993/1994
1994/1995
1995/1996
1996/1997
1997/1998
1998/1999
1999/2000
2000/2001
2001/2002
1992
2003/2004
2004/2005
2005/2006
2006/2007
2007/2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2019/2020
2018/2019
2021/2022
2020/2021
2022/2023
> Əlaqə
Bütün müəllif hüquqları Azərbaycan Respublikası qanunvericiliyinə uyğun qorunur. Saytda
yerləşdirilən hər hansısa məlumatdan istifadə zamanı istinadın qeyd olunması vacibdir.

2004-2008 © Peşəkar Futbol Liqası Saytdan istifadə zamanı hər hansısa bir texniki problemlə
rastlaşdığınız zaman [email protected] vasitəsilə əlaqə saxlayın
Lider Advertising
Cəmi HIT sayı: web counter
Cəmi HOST sayı: