21.02.2024
   |    aze    |    rus    |    eng    
Slide 1

I Liqa: XV turun təyinatları

Slide 1

Misli Premyer Liqasının XXIV turu rəqəmlərin gözü ilə

Slide 1

“Sumqayıt”dan 50-ci sülh

Slide 1

Premyer Liqada 25-ci qol

Slide 1

"Neftçi" 1-0 "Zirə" - Videoicmal

Slide 1

"Sumqayıt" 0-0 "Turan Tovuz" - Videoicmal

Slide 1

"Neftçi" - "Zirə" canlı yayım

   Azərbaycan Premyer Liqası və Azərbaycan Kubokunun 2023/2024-cü illər mövsümünün təqvimi       2023-07-22

I dövrə

1-ci tur

4-6 avqust

“Turan Tovuz” – “Araz-Naxçıvan”
“Qarabağ” (Ağdam) – “Zirə” (Bakı)
“Kəpəz” (Gəncə) – “Neftçi” (Bakı)
“Səbail” (Bakı) – “Sumqayıt”
“Sabah” (Bakı) – “Qəbələ” 

7 avqust: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off -mərhələsinin püşkatması

8-9 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları

10 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları

 

2-ci tur

11-13 avqust

“Araz-Naxçıvan” - “Qəbələ”
“Sumqayıt” - “Sabah”
“Neftçi” - “Səbail”
“Zirə” - “Kəpəz”
“Turan Tovuz” - “Qarabağ” 

15 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

16 avqust: UEFA Superkuboku (Afina, Yunanıstan)

17 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları


3-cü tur

18-20 avqust

“Qarabağ” - “Araz-Naxçıvan”
“Kəpəz” - “Turan Tovuz”
“Səbail” - “Zirə”
“Sabah” - “Neftçi”
“Qəbələ” - “Sumqayıt” 

22-23 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

24 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları


4-cü tur

25-27 avqust

“Araz-Naxçıvan” - “Sumqayıt”
“Neftçi” - “Qəbələ”
“Zirə” - “Sabah”
“Turan Tovuz” - “Səbail”
“Qarabağ” - “Kəpəz” 

29-30 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları

31 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları

31 avqust: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması

1 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması


5-ci tur

1-3 sentyabr

“Kəpəz” - “Araz-Naxçıvan”
“Səbail” - “Qarabağ”
“Sabah” - “Turan Tovuz”
“Qəbələ” - “Zirə”
“Sumqayıt” - “Neftçi” 

9 sentyabr: AÇSO – Azərbaycan – Belçika

12 sentyabr: YO - Azərbaycan – İordaniya

12 sentyabr: U-21 AÇSO - Serbiya – Azərbaycan


6-cı tur

15-17 sentyabr

“Araz-Naxçıvan” - “Neftçi”
“Zirə” - “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” - “Qəbələ”
“Qarabağ” - “Sabah”
“Kəpəz” - “Səbail”

19-20 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu

21 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu


7-ci tur

22-24 sentyabr

“Səbail” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Kəpəz”
“Qəbələ” - “Qarabağ”
“Sumqayıt” - “Turan Tovuz”
“Neftçi” - “Zirə”

8-ci tur

29 sentyabr – 1 oktyabr

“Araz-Naxçıvan” - “Zirə”
“Turan Tovuz” - “Neftçi”
“Qarabağ” - “Sumqayıt”
“Kəpəz” - “Qəbələ”
“Səbail” - “Sabah” 

3-4 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu

5 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu


9-cu tur

6-8 oktyabr

“Sabah” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Səbail”
“Sumqayıt” - “Kəpəz”
“Neftçi” - “Qarabağ”
“Zirə” - “Turan Tovuz” 

12 oktyabr: U-21 AÇSO - Azərbaycan – Şimali İrlandiya

13 oktyabr: AÇSO – Estoniya - Azərbaycan

16 oktyabr: AÇSO - Azərbaycan – Avstriya

17 oktyabr: U-21 AÇSO - Azərbaycan – Lüksemburq

 

II dövrə

10-cu tur

20-22 oktyabr

“Qəbələ” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Sumqayıt”
“Səbail” - “Neftçi”
“Kəpəz” - “Zirə”
“Qarabağ” - “Turan Tovuz” 

24-25 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu

26 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu


11-ci tur

27-29 oktyabr

“Araz-Naxçıvan” - “Qarabağ”
“Turan Tovuz” - “Kəpəz”
“Zirə” - “Səbail”
“Neftçi” - “Sabah”
“Sumqayıt” - “Qəbələ”

12-ci tur

3-5 noyabr

“Sumqayıt” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Neftçi”
“Sabah” - “Zirə”
“Səbail” - “Turan Tovuz”
“Kəpəz” - “Qarabağ” 

7-8 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu

9 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu


13-cü tur

10-12 noyabr

“Araz-Naxçıvan” - “Kəpəz”
“Qarabağ” - “Səbail”
“Turan Tovuz” - “Sabah”
“Zirə” - “Qəbələ”
“Neftçi” - “Sumqayıt” 

16 noyabr: AÇSO – Azərbaycan - İsveç

 

Azərbaycan Kuboku

18-19 noyabr: I təsnifat mərhələsi

 

19 noyabr: AÇSO – Bekçika - Azərbaycan

21 noyabr: U-21 AÇSO – Ukrayna - Azərbaycan


14-cü tur

24-26 noyabr

“Neftçi” - “Araz-Naxçıvan”
“Sumqayıt” - “Zirə”
“Qəbələ” - “Turan Tovuz”
“Sabah” - “Qarabağ”
“Səbail” - “Kəpəz”

Azərbaycan Kuboku

28-30 noyabr: II təsnifat mərhələsi 

28-29 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu

30 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu


15-ci tur

1-3 dekabr

“Araz-Naxçıvan” - “Səbail”
“Kəpəz” - “Sabah”
“Qarabağ” - “Qəbələ”
“Turan Tovuz” - “Sumqayıt”
“Zirə” - “Neftçi”

16-cı tur

8-10 dekabr

“Zirə” - “Araz-Naxçıvan”
“Neftçi” - “Turan Tovuz”
“Sumqayıt” - “Qarabağ”
“Qəbələ” - “Kəpəz”
“Sabah” - “Səbail” 

12-13 dekabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu

14 dekabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu


17-ci tur

15-17 dekabr

“Araz-Naxçıvan” - “Sabah”
“Səbail” - “Qəbələ”
“Kəpəz” - “Sumqayıt”
“Qarabağ” - “Neftçi”
“Turan Tovuz” - “Zirə” 

18 dekabr: Çempionlar Liqasının 1/8 final, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsinin püşkatması

 

Azərbaycan Kuboku

19-20 dekabr: 1/8 final


18-ci tur

22-24 dekabr

“Araz-Naxçıvan” - “Turan Tovuz”
“Zirə” - “Qarabağ”
“Neftçi” - “Kəpəz”
“Sumqayıt” - “Səbail”
“Qəbələ” - “Sabah” 

III dövrə

19-cu tur

21-23 yanvar 2024-cü il

“Qarabağ” - “Araz-Naxçıvan”
“Kəpəz” - “Turan Tovuz”
“Səbail” - “Zirə”
“Sabah” - “Neftçi”
“Qəbələ” - “Sumqayıt”

20-ci tur

26-28 yanvar

“Araz-Naxçıvan” - “Sumqayıt”
“Neftçi” - “Qəbələ”
“Zirə” - “Sabah”
“Turan Tovuz” - “Səbail”
“Qarabağ” - “Kəpəz” 

Azərbaycan Kuboku
30-31 yanvar: 
1/4 final, ilk oyunlar


21-ci tur

2-4 fevral

“Kəpəz” - “Araz-Naxçıvan”
“Səbail” - “Qarabağ”
“Sabah” - “Turan Tovuz”
“Qəbələ” - “Zirə”
“Sumqayıt” - “Neftçi” 

Azərbaycan Kuboku

6-7 fevral:
 1/4 final, cavab oyunları


22-ci tur

9-11 fevral

“Araz-Naxçıvan” - “Neftçi”
“Zirə” - “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” - “Qəbələ”
“Qarabağ” - “Sabah”
“Kəpəz” - “Səbail” 

13-14 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

15 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, ilk oyunlar 

23-cü tur

16-18 fevral

“Səbail” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Kəpəz”
“Qəbələ” - “Qarabağ”
“Sumqayıt” - “Turan Tovuz”
“Neftçi” - “Zirə” 

20-21 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

22 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, cavab oyunları

23 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsinin püşkatması

 

24-cü tur

23-25 fevral

“Araz-Naxçıvan” - “Zirə”
“Turan Tovuz” - “Neftçi”
“Qarabağ” - “Sumqayıt”
“Kəpəz” - “Qəbələ”
“Səbail” - “Sabah”

25-ci tur

1-3 mart

“Sabah” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Səbail”
“Sumqayıt” - “Kəpəz”
“Neftçi” - “Qarabağ”
“Zirə” - “Turan Tovuz” 

5-6 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

7 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

26-cı tur

8-10 mart

“Turan Tovuz” - “Araz-Naxçıvan”
“Qarabağ” - “Zirə”
“Kəpəz” - “Neftçi”
“Səbail” - “Sumqayıt”
“Sabah” - “Qəbələ” 

12-13 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

14 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

15 mart: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final, 1/2 final və final mərhələlərinin püşkatması


27-ci tur

15-17 mart

“Araz-Naxçıvan” - “Qəbələ”
“Sumqayıt” - “Sabah”
“Neftçi” - “Səbail”
“Zirə” - “Kəpəz”
“Turan Tovuz” - “Qarabağ” 

22 mart: U-21 AÇSO – Azərbaycan – İngiltərə

26 mart: U-21 AÇSO – Azərbaycan – Ukrayna

 

IV dövrə

28-ci tur

29-31 mart

“Sumqayıt” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Neftçi”
“Sabah” - “Zirə”
“Səbail” - “Turan Tovuz”
“Kəpəz” - “Qarabağ” 

Azərbaycan Kuboku

2 aprel: 1/2 final, ilk oyunlar


29-cu tur

5-7 aprel

“Araz-Naxçıvan” - “Kəpəz”
“Qarabağ” - “Səbail”
“Turan Tovuz” - “Sabah”
“Zirə” - “Qəbələ”
“Neftçi” - “Sumqayıt” 

9-10 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

11 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

 

30-cu tur

12-14 aprel

“Neftçi” - “Araz-Naxçıvan”
“Sumqayıt” - “Zirə”
“Qəbələ” - “Turan Tovuz”
“Sabah” - “Qarabağ”
“Səbail” - “Kəpəz” 

16-17 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

18 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları


31-ci tur

19-21 aprel

“Araz-Naxçıvan” - “Səbail”
“Kəpəz” - “Sabah”
“Qarabağ” - “Qəbələ”
“Turan Tovuz” - “Sumqayıt”
“Zirə” - “Neftçi” 

Azərbaycan Kuboku

23 aprel:
 1/2 final, cavab oyunları


32-ci tur

26-28 aprel

“Zirə” - “Araz-Naxçıvan”
“Neftçi” - “Turan Tovuz”
“Sumqayıt” - “Qarabağ”
“Qəbələ” - “Kəpəz”
“Sabah” - “Səbail” 

30 aprel – 1 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

2 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

 

33-cü tur

3-5 may

“Araz-Naxçıvan” - “Sabah”
“Səbail” - “Qəbələ”
“Kəpəz” - “Sumqayıt”
“Qarabağ” - “Neftçi”
“Turan Tovuz” - “Zirə” 

7-8 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

9 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

 

34-cü tur

10-12 may

“Araz-Naxçıvan” - “Turan Tovuz”
“Zirə” - “Qarabağ”
“Neftçi” - “Kəpəz”
“Sumqayıt” - “Səbail”
“Qəbələ” - “Sabah”


35-ci tur

19 may

“Qəbələ” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Sumqayıt”
“Səbail” - “Neftçi”
“Kəpəz” - “Zirə”
“Qarabağ” - “Turan Tovuz” 

22 may: Avropa Liqasının finalı (Dublin, İrlandiya)


36-cı tur

26 may

“Araz-Naxçıvan” - “Qarabağ”
“Turan Tovuz” - “Kəpəz”
“Zirə” - “Səbail”
“Neftçi” - “Sabah”
“Sumqayıt” - “Qəbələ”

29 may: Konfrans Liqasının finalı (Afina, Yunanıstan)

1 iyun: Çempionlar Liqasının finalı (London, İngiltərə)

 

Azərbaycan Kuboku

2 iyun: Final

 

   Turnir cədvəli
1 Qarabağ 22 51
2 Sumqayıt 23 36
3 Neftçi 23 35
4 Zirə 23 32
5 Səbail 23 31
6 Araz-Naxçıvan 23 31
7 Sabah 23 31
8 Turan Tovuz 23 30
9 Kəpəz 23 20
10 Qəbələ 22 15
Ətraflı
1 Şamaxı 14 28
2 Qaradağ Lökbatan 14 28
3 İmişli 14 26
4 MOİK 14 25
5 Karvan 14 24
6 İrəvan 14 20
7 Zaqatala 14 18
8 Mingəçevir 14 14
9 Difai Ağsu 14 7
10 Araz Saatlı 14 4
Ətraflı
Xəbər arxivi
« Fevral 2024 »
1 2 3 4 5 6 7
293031 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 2021 22 23 24 25
26 27 28 29010203
04050607080910
Press reliz
28.08.2023
I Liqada 2023/2024-cü illər mövsümünün təqvimi
28.08.2023
II Liqada 2023/2024-cü illər mövsümünün təqvimi
02.08.2023
“Misli” Premyer Liqaya sponsorluğunu davam etdirəcək
22.07.2023
Azərbaycan Premyer Liqası və Azərbaycan Kubokunun 2023/2024-cü illər mövsümünün təqvimi
18.07.2023
Peşəkar Futbol Liqası və “Badamlı” şirkəti arasında müqavilə yeniləndi
07.10.2022
Peşəkar Futbol Liqası və “Badamlı” şirkəti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
Sorğu
Misli Premyer Liqasında favoritiniz hansıdır?
Araz-Naxçıvan
Səbail
Sumqayıt
Qarabağ
Neftçi
Zirə
Qəbələ
Sabah
Kəpəz
Turan Tovuz
> Nizamnamə
Struktur
> Xəbərlər
> Misli Premyer Liqası
Əsasnamə
Turnir cədvəli
Təqvim
Klublar
InStat Football icmal
> Əvəzedicilər
Turnir cədvəli
Klublar
Təqvim
> Azərbaycan kuboku
Təqvim
> I Liqa
Turnir cədvəli
Təqvim
Klublar
> II Liqa
Turnir cədvəli
Təqvim
Klublar
> Multimedia
Fotoqalereya
Video
PFL-in himni
> Arxiv
1993
1993/1994
1994/1995
1995/1996
1996/1997
1997/1998
1998/1999
1999/2000
2000/2001
2001/2002
1992
2003/2004
2004/2005
2005/2006
2006/2007
2007/2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2019/2020
2018/2019
2021/2022
2020/2021
2022/2023
> Əlaqə
Bütün müəllif hüquqları Azərbaycan Respublikası qanunvericiliyinə uyğun qorunur. Saytda
yerləşdirilən hər hansısa məlumatdan istifadə zamanı istinadın qeyd olunması vacibdir.

2004-2008 © Peşəkar Futbol Liqası Saytdan istifadə zamanı hər hansısa bir texniki problemlə
rastlaşdığınız zaman [email protected] vasitəsilə əlaqə saxlayın
Lider Advertising
Cəmi HIT sayı: web counter
Cəmi HOST sayı: