Azərbaycan Premyer Liqası 2020/2021-ci illər mövsümü
I tur 21 avqust (cümə)
1. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Keşlə” (Bakı)
2. “Neftçi” (Bakı) - “Səbail” (Bakı)
22 avqust (şənbə)
3. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sabah” (Bakı)
23 avqust (bazar)
4. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Zirə” (Bakı)
25-26 avqust
UEFA Çempionlar Liqası, II təsnifat mərhələsi
27 avqust
UEFA Avropa Liqası, I təsnifat mərhələsi
5 sentyabr
UEFA Millətlər Liqası, I tur
Azərbaycan – Lüksemburq
7 sentyabr
AVRO-2021: Azərbaycan U-21 – Fransa U-21
8 sentyabr
UEFA Millətlər Liqası, II tur
Kipr - Azərbaycan
II Tur 11 sentyabr (cümə) 5. “Keşlə” – “Qarabağ” 6. “Neftçi” – “Sumqayıt” 12 sentyabr (şənbə) 7. “Səbail” – “Zirə” 13 sentyabr (bazar)
8. “Sabah”- “Qəbələ” 15-16 sentyabr
UEFA Çempionlar Liqası, III təsnifat mərhələsi
17 sentyabr
UEFA Avropa Liqası, II təsnifat mərhələsi III tur 19 sentyabr (şənbə) 9. “Qəbələ” – “Keşlə” 10. “Sumqayıt” – “Səbail” 20 sentaybr (bazar)
11. “Zirə” – “Sabah” 12. “Qarabağ” – “Neftçi” 22-23 sentyabr
UEFA Çempionlar Liqası, pley-off mərhələsi
24 sentyabr
UEFA Avropa Liqası, III təsnifat mərhələsi
IV tur 25 sentyabr (cümə)
13. “Sumqayıt” – “Qarabağ” 26 sentyabr (şənbə) 14. “Səbail” – “Sabah” 15. “Keşlə” – “Zirə” 27 sentyabr (bazar) 16. “Neftçi” – “Qəbələ” 29-30 sentyabr
UEFA Çempionlar Liqası, pley-off mərhələsi
1 oktyabr
UEFA Avropa Liqası, pley-off mərhələsi
V tur 2 oktyabr (cümə) 17. “Sabah” – “Keşlə” 3 oktyabr (şənbə) 18. “Qəbələ” – “Sumqayıt” 19. “Zirə” – “Neftçi” 4 oktyabr (bazar)
20. “Qarabağ” – “Səbail” 8 oktyabr
AVRO-2021: Slovakiya U-21 - Azərbaycan U-21
10 oktyabr
UEFA Millətlər Liqası, III tur
Monteneqro - Azərbaycan
13 oktyabr
UEFA Millətlər Liqası, IV tur
Azərbaycan – Kipr
13 oktyabr
AVRO-2021: Gürcüstan U-21 - Azərbaycan U-21 VI tur 17 oktyabr (şənbə)
21. “Qarabağ” – “Qəbələ” 22. “Səbail” – “Keşlə” 18 oktyabr (bazar)
23. “Neftçi” – “Sabah” 24. “Sumqayıt” – “Zirə” 21 oktyabr ehtiyat gün 20-21 oktyabr
UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, I tur
22 oktyabr
UEFA Avropa Liqası, qrup mərhələsi, I tur
VII tur 24 oktyabr (şənbə) 25. “Qəbələ” – “Səbail” 26. “Keşlə” – “Neftçi” 25 oktyabr (bazar)
27. “Sabah” – “Sumqayıt” 28. “Zirə” – “Qarabağ” 27-28 oktyabr
UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, II tur
29 oktyabr
UEFA Avropa Liqası, qrup mərhələsi, II tur
II dövrə VIII tur 31 oktyabr (şənbə) 29. “Zirə” – “Səbail” 30. “Qəbələ” – “Sabah” 1 noyabr (bazar)
31. “Qarabağ” - “Keşlə” 32. “Sumqayıt” – “Neftçi” 3-4 noyabr
UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, III tur
5 noyabr
UEFA Avropa Liqası, qrup mərhələsi, III tur
IX tur 6 noyabr (cümə)
33. “Sabah” – “Zirə” 7 noyabr (şənbə) 34. “Səbail” – “Sumqayıt” 35. “Keşlə” – “Qəbələ” 8 noyabr (bazar)
36. “Neftçi” – “Qarabağ” 12 noyabr
AVRO-2021: İsveçrə U-21 - Azərbaycan U-21
14 noyabr
UEFA Millətlər Liqası, V tur
Azərbaycan - Monteneqro
17 noyabr
UEFA Millətlər Liqası, VI tur
Lüksemburq - Azərbaycan
X tur 21 noyabr (şənbə)
37. “Qarabağ” – “Sumqayıt” 38. “Sabah” - “Səbail” 22 noyabr (bazar)
39. “Zirə” – “Keşlə” 40. “Qəbələ” – “Neftçi”
24-25 noyabr
UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, IV tur
26 noyabr
UEFA Avropa Liqası, qrup mərhələsi, IV tur
XI tur 28 noyabr (şənbə) 41. “Sumqayıt” – “Qəbələ” 42. “Neftçi” – “Zirə” 29 noyabr (bazar)
43. “Keşlə” – “Sabah” 44. “Səbail” – “Qarabağ” 1-2 dekabr
UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, V tur
3 dekabr
UEFA Avropa Liqası, qrup mərhələsi, V tur
3 dekabr ehtiyat gün XII tur 5 dekabr (şənbə) 45. “Sabah” – “Neftçi” 46. “Keşlə” – “Səbail” 6 dekabr (bazar)
47. “Zirə” – “Sumqayıt” 48. “Qəbələ” – “Qarabağ” 8-9 dekabr
UEFA Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, VI tur
10 dekabr
UEFA Avropa Liqası, qrup mərhələsi, VI tur
XIII tur 13 dekabr (bazar) 49. “Səbail” – “Qəbələ” 50. “Sumqayıt” – “Sabah” 14 dekabr (bazar ertəsi) 51. “Neftçi” – “Keşlə” 52. “Qarabağ” – “Zirə” XIV tur 19 dekabr (şənbə) 53. “Zirə” – “Qəbələ” 54. “Səbail” – “Neftçi” 20 dekabr (bazar)
55. “Sabah” – “Qarabağ 56. “Keşlə” – “Sumqayıt”” 24 dekabr (cümə axşamı) Azərbaycan Kuboku 1/8 final mərhələsi 2021-ci il 1-2 fevral (bazar ertəsi, çərşənbə axşamı) Azərbaycan Kuboku ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar 6-7 fevral (şənbə, bazar) Azərbaycan Kuboku ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar III dövrə
XV tur 13 fevral (şənbə) 57. “Qarabağ” – “Neftçi” 58. “Sumqayıt” – “Səbail” 14 fevral (bazar)
59. “Qəbələ” – “Keşlə” 60. “Zirə” – “Sabah” 16-17 fevral
UEFA Çempionlar Liqası, 1/8 final, ilk oyunlar
18 fevral
UEFA Avropa Liqası, 1/16 final, ilk oyunlar
XVI tur 20 fevral (şənbə) 61. “Səbail” – “Sabah” 62. “Sumqayıt” – “Qarabağ” 21 fevral (bazar)
63. “Keşlə” – “Zirə” 64. “Neftçi” – “Qəbələ” 23-24 fevral
UEFA Çempionlar Liqası, 1/8 final, ilk oyunlar
25 fevral
UEFA Avropa Liqası, 1/16 final, cavab oyunları
XVII tur 27 fevral (şənbə) 65. “Zirə” – “Neftçi” 66. “Qəbələ” – “Sumqayıt” 28 fevral (bazar)
67. “Sabah” – “Keşlə” 68. “Qarabağ” – “Səbail” XVIII tur 6 mart (şənbə) 69. “Qarabağ” – “Qəbələ” 70. “Səbail” – “Keşlə” 7 mart (bazar)
71. “Sumqayıt” – “Zirə” 72. “Neftçi” – “Sabah” 9-10 mart
UEFA Çempionlar Liqası, 1/8 final, cavab oyunları
11 mart
UEFA Avropa Liqası, 1/8 final, ilk oyunlar
XIX tur 12 mart (cümə) 73. “Sabah” – “Sumqayıt” 74. “Keşlə” – “Neftçi” 13 mart (şənbə) 75. “Qəbələ” – “Səbail” 76. “Zirə” – “Qarabağ” 16-17 mart
UEFA Çempionlar Liqası, 1/8 final, cavab oyunları
18 mart
UEFA Avropa Liqası, 1/8 final, cavab oyunları
XX tur 18 mart (cümə axşamı) 77. “Neftçi”- “Səbail” 78. “Sumqayıt” – “Keşlə” 19 mart (cümə)
79. “Qarabağ” – “Sabah” 80. “Qəbələ”– “Zirə” 22-30 mart
DÇ-2022-nin seçmə oyunları
XXI tur 3 aprel (şənbə)
81. “Keşlə” – “Qarabağ” 82. “Səbail” – “Zirə” 4 aprel (bazar)
83. “Sabah”- “Qəbələ” 84. “Neftçi” – “Sumqayıt” 6-7 aprel
UEFA Çempionlar Liqası, 1/4 final, ilk oyunlar 8 aprel
UEFA Avropa Liqası, 1/4 final, ilk oyunlar
8 aprel ehtiyat gün IV dövrə XXII tur 10 aprel (şənbə) 85. “Qəbələ” – “Neftçi” 86. “Sabah” – Səbail” 11 aprel (bazar)
87. “Zirə” – “Keşlə” 88. “Qarabağ” – “Sumqayıt” 13-14 aprel
UEFA Çempionlar Liqası, 1/4 final, cavab oyunları
15 aprel
UEFA Avropa Liqası, 1/4 final, cavab oyunları
XXIII tur 16 aprel (cümə) 89. “Səbail” – “Qarabağ” 90. “Sumqayıt” – “Qəbələ” 17 aprel (şənbə)
91. “Neftçi” – “Zirə” 92. “Keşlə” – “Sabah” 21 aprel (çərşənbə) Azərbaycan Kuboku ½ final mərhələsi, ilk oyunlar
XXIV tur 25 aprel (bazar) 93. “Keşlə”- “Səbail” 94. “Zirə” – “Sumqayıt” 95. “Sabah” – “Neftçi” 96. “Qəbələ” – “Qarabağ” 27-28 aprel
UEFA Çempionlar Liqası, 1/2 final, ilk oyunlar
29 aprel
UEFA Avropa Liqası, 1/2 final, ilk oyunlar
29 aprel (cümə axşamı) Azərbaycan Kuboku ½ final mərhələsi, cavab oyunlar XXV tur 3 may (bazar ertəsi) 97. “Səbail” – “Qəbələ” 98. “Neftçi” – “Keşlə” 4 may (çərşənbə axşamı) 99. “Sumqayıt” – “Sabah” 100. “Qarabağ” – “Zirə” 4-5 may
UEFA Çempionlar Liqası, 1/2 final, cavab oyunları
6 may
UEFA Avropa Liqası, 1/2 final, cavab oyunları
XXVI tur 8 may (şənbə) 101. “Keşlə” – “Sumqayıt” 102. “Səbail” – “Neftçi” 9 may (bazar)
103. “Sabah” – “Qarabağ” 104. “Zirə” – “Qəbələ” 12 may ehtiyat gün XXVII tur 15 may (şənbə) 105. “Zirə” – “Səbail” 106. “Qəbələ” – “Sabah” 107. “Qarabağ” – “Keşlə” 108. “Sumqayıt” – “Neftçi” XXVIII 22 may (şənbə) 109. “Səbail” – “Sumqayıt” 110. “Neftçi” – “Qarabağ” 111. “Keşlə” – “Qəbələ” 112. “Sabah” – “Zirə” 26 may (çərşənbə)
UEFA Avropa Liqası, final 28 may (cümə) Azərbaycan Kubokunun final oyunu 29 may (şənbə)
UEFA Çempionlar Liqası, final Qeyd: Avrokuboklarda mübarizəyə davam edən komanda tur çərçivəsində oyunun tarixini bir gün əvvələ və ya sonraya keçirməklə bağlı müraciət etmək imkanına malikdir. Oyunun tarixi ilə bağlı yekun qərar qəbul etmək hüququ Peşəkar Futbol Liqasına məxsusdur.
|