Azərbaycan Premyer Liqası 2019/2020-ci illər mövsümü I tur 16 avqust (cümə) 1. “Keşlə” FK (Bakı) – “Qarabağ” FK (Ağdam) 17 avqust (şənbə) 2. “Qəbələ” İK (Qəbələ) – “Sumqayıt” FK (Sumqayıt) 18 avqust (bazar) 3. “Səbail” PFK (Bakı) – “Zirə” FK (Bakı) 19 avqust (bazar ertəsi) 4. “Neftçi” PFK (Bakı) – “Sabah”FK (Bakı) II tur 24 avqust (şənbə) 5. “Sumqayıt” FK – “Səbail” PFK 25 avqust (bazar) 6. “Sabah” FK – “Keşlə” FK 7. “Qarabağ” FK – “Qəbələ” İK 26 avqust (bazar ertəsi) 8. “Zirə” FK – “Neftçi” PFK III tur 31 avqust (şənbə) 9. “Zirə” FK – “Sabah” FK 10. “Qəbələ” İK – “Keşlə” FK 1 sentyabr (bazar ertəsi) 11. “Neftçi” PFK – “Sumqayıt” FK 12. “Səbail” PFK – “Qarabağ” FK 6 sentyabr
AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi Uels – Azərbaycan
AVRO-2021–in seçmə mərhələsi Azərbaycan U-21 – Slovakiya U-21 9 sentyabr
AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi Azərbaycan – Xorvatiya 10 sentyabr
AVRO-2021–in seçmə mərhələsi Azərbaycan U-21 – Gürcüstan U-21 IV tur 14 sentyabr (şənbə) 13.“Sumqayıt” FK – “Zirə” FK 14. “Sabah” FK – “Qəbələ” İK 15 sentyabr (bazar) 15. “Keşlə” FK – “Səbail” PFK 16. “Qarabağ” FK – “Neftçi” PFK
19 sentyabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının, qrup mərhələsi, I tur V tur 21 sentyabr (şənbə) 17. “Səbail” PFK – “Qəbələ” İK 18. “Sumqayıt” FK – “Sabah” FK 22 sentyabr (bazar) 19. “Neftçi” PFK – “Keşlə” FK 23 sentyabr (bazar ertəsi) 20. “Zirə”FK – “Qarabağ” FK VI tur 27 sentyabr (cümə) 21.“Qarabağ” FK – “Sumqayıt” FK 28 sentyabr (şənbə) 22.“Qəbələ” İK – “Neftçi” PFK 29 sentyabr (bazar) 23.“Sabah”FK – “Səbail” PFK 24.“Keşlə” FK – “Zirə” FK 3 oktyabr (cümə axşamı) Avropa Liqası, qrup mərhələsi, II tur
VII tur 5 oktyabr (şənbə) 25. “Sumqayıt” FK – “Keşlə” FK 26. “Neftçi” PFK – “Səbail” PFK 6 oktyabr (bazar) 27.“Qarabağ” FK – “Sabah” FK 28.“Zirə” FK - “Qəbələ” İK 9 oktyabr
Yoldaşlıq görüşü Bəhreyn – Azərbaycan 10 oktyabr
AVRO-2021–in seçmə oyunu Fransa (U-21) – Azərbaycan (U-21) 13 oktyabr
AVRO-2020–nin seçmə oyunu Macarıstan – Azərbaycan 15 oktyabr
AVRO-2021–in seçmə oyunu Azərbaycan –U-21 – İsveçrə (U-21)
II dövrə ehtiyat gün 16 oktyabr (çərşənbə)
VIII tur 19 oktyabr (şənbə) 29.“Qəbələ” İK – “Qarabağ” FK 30.“Keşlə” FK – “Sabah” PFK 20 oktyabr (bazar) 31.“Səbail” PFK – “Sumqayıt” FK 32.“Neftçi” PFK – “Zirə” FK 24 oktyabr (cümə axşamı) Avrop Liqası qrup mərhələsi III oyun IX tur 26 oktyabr (şənbə) 33. “Sabah” FK – “Zirə” FK 34. “Keşlə” FK – “Qəbələ” İK 27 oktyabr (bazar) 35. “Sumqayıt” FK – “Nefçi” PFK 28 oktyabr (bazar ertəsi) 36.“Qarabağ” FK – “Səbail” PFK X tur 1 noyabr (cümə) 37.“Neftçi” PFK – “Qarabağ” FK 2 noyabr (şənbə) 38.“Səbail” PFK – “Keşlə” FK 3 noyabr (bazar) 39.“Qəbələ” İK – “Sabah” FK 40.“Zirə” FK – “Sumqayıt FK 7 noyabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi, IV tur XI tur 9 noyabr (şənbə) 41.“Keşlə” FK –“Neftçi” PFK 42.“Qəbələ” İK – “Səbail” PFK 10 noyabr (bazar) 43.“Sabah” FK – “Sumqayıt” FK 44.“Qarabağ” FK – “Zirə” FK 14 noyabr
AVRO-2021–in seçmə mərhələsi Azərbaycan–U-21 – Lixtenşteyn–U-21 19 noyabr
AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi Slovakiya – Azərbaycan Ehtiyat gün 21 noyabr (cümə axşamı) XII tur 22 noyabr (cümə) 45.“Sumqayıt” FK – “Qarabağ” FK 23 noyabr (şənbə) 46.“Səbail” PFK – “Sabah” FK 24 noyabr (bazar) 47.“Neftçi” PFK – “Qəbələ” İK 48.“Zirə” FK – “Keşlə” FK 28 noyabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi V tur XIII tur 30 noyabr (şənbə) 49.“Keşlə” FK – “Sumqayıt” FK 50.“Qəbələ” İK – “Zirə” FK 1 dekabr (bazar) 51.“Səbail” PFK – “Neftçi” PFK 2 dekabr (bazar ertəsi) 52.“Sabah” FK – “Qarabağ” FK 4 dekabr (çərşənbə) Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsi XIV tur 6 dekabr (cümə) 53.“Qarabağ” FK – “Keşlə” FK 7 dekabr (şənbə) 54.“Sabah” FK – “Neftçi” PFK 8 dekabr (bazar) 55.“Zirə” FK – “Səbail” PFK 56.“Sumqayıt” FK – “Qəbələ” İK 12 dekabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi VI tur 15, 16 dekabr Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar
19,20 dekabr Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar
III dövrə 2020-ci il XV tur 1 fevral (şənbə) 57.“Zirə” FK – “Sabah” FK 58.“Neftçi” PFK – “Sumqayıt” FK 2 fevral (bazar) 59.“Səbail” PFK – “Qarabağ” FK 60. “Qəbələ” İK – “Keşlə” FK
XVI tur 8 fevral (şənbə) 61.“Sabah” FK - “Qəbələ” İK 62.“Keşlə” FK - “Səbail” PFK 9 fevral (bazar) 63.“Qarabağ” FK - “Neftçi” PFK 64.“Sumqayıt” FK - “Zirə” FK
XVII tur 15 fevral (şənbə) 65.“Sumqayıt” FK - “Sabah” FK 66.“Zirə” FK – “Qarabağ” FK 16 fevral (bazar) 67.“Neftçi” PFK - “Keşlə”FK 68.“Səbail” PFK – “Qəbələ” İK 20 fevral (cümə axşamı) Avropa Liqası, 1/16 final, ilk oyunlar
XVIII tur 22 fevral (şənbə) 69.“Qəbələ” İK – “Neftçi” PFK 70.“Keşlə” FK – “Zirə” FK 23 fevral (bazar) 71.“Qarabağ” FK –“Sumqayıt” FK 72.“Sabah”FK -“Səbail” PFK Ehtiyat gün 27 fevral (cümə axşamı) 27 fevral (cümə axşamı) Avropa Liqası, 1/16 final cavab oyunlar XIX tur 29 fevral (şənbə) 73.“Qarabağ” FK - “Sabah” FK 74.“Sumqayıt” FK -“Keşlə” FK 1 mart (bazar) 75.“Zirə” FK - “Qəbələ” İK 76.“Neftçi” PFK – “Səbail” PFK
XX tur 7 mart (şənbə) 77.“Neftçi” PFK - “Sabah” FK 78.“Qəbələ” İK - “Sumqayıt” FK 8 mart (bazar) 79.“Səbail” PFK - “Zirə” FK 80.“Keşlə” FK - “Qarabağ FK Ehtiyat gün 11 mart (çərşənbə)
12 mart (cümə axşamı) Avropa Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
XXI tur 14 mart (şənbə) 81.“Qarabağ” FK – “Qəbələ” İK 82.“Sabah” FK - “Keşlə” FK 15 mart (bazar) 83.“Sumqayıt” FK – “Səbail” PFK 84.“Zirə” FK – “Neftçi PFK
IV dövrə 19 mart (cümə axşamı) Avropa Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunlar
XXII tur 21 mart (şənbə) 85.“Zirə” FK – “Sumqayıt” FK 86.“Səbail” PFK – “Keşlə” FK 22 mart (bazar) 87.“Neftçi” PFK – “Qarabağ” FK 88.“Qəbələ” İK – “Sabah” FK
23–31 mart
Milli komandaların təlim–məşq və ya oyun günləri XXIII tur 4 aprel (şənbə) 89.“Sabah” FK - “Sumqayıt” FK 90.“Qarabağ” FK – “Zirə” FK 5 aprel (bazar) 91.“Keşlə” FK – “Neftçi” PFK 92.“Qəbələ” İK - Səbail” PFK
9 aprel (cümə axşamı) Avropa Liqasının ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar XXIV tur 11 aprel (şənbə) 93.“Səbail” PFK – “Sabah” FK 94.“Neftçi” PFK – “Qəbələ” İK 12 aprel (bazar) 95.“Zirə” FK – “Keşlə” FK 96.“Sumqayıt” FK – “Qarabağ” FK 16 aprel (cümə axşamı) Avropa Liqasının ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar XXV tur 18 aprel (şənbə) 97.“Sabah” FK – “Qarabağ” FK 98.“Keşlə” FK - Sumqayıt” FK 19 aprel (bazar) 99.“Qəbələ” İK – “Zirə” FK 100.“Səbail PFK – “Neftçi” PFK 22 aprel Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, ilk oyunlar
XXVI tur 25 aprel (şənbə) 101.“Zirə” FK - “Səbail” PFK 102.“Sumqayıt” FK - “Qəbələ” İK 26 aprel (bazar) 103.“Sabah” FK - “Neftçi” PFK 104. “Qarabağ FK - “Keşlə” FK
29 aprel Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, cavab oyunlar
30 aprel (cümə axşamı), Avropa Liqasının 1/2final mərhələsi, ilk oyunlar
XXVII tur 3 may (bazar)
105.“Keşlə” FK - “Sabah” FK 106.“Qəbələ” İK – “Qarabağ” FK 107.“Səbail” PFK – “Sumqayıt” FK 108.“Neftçi” PFK – “Zirə” FK
XXVIII tur 7 may (cümə axşamı), Avropa Liqasının ½ final mərhələsi, cavab oyunlar 10 may (bazar) 109.“Sabah” FK - “Zirə” FK 110.“Sumqayıt” FK – “Neftçi” PFK 111.“Qarabağ” FK – “Səbail” PFK 112. “Keşlə” FK – “Qəbələ” İK 16 may Azərbaycan Kubokunun final oyunu
27 may Avropa Liqası, final 30 may Çempionlar Liqası, final
|