16.09.2019
   |    aze    |    rus    |    eng    
Slide 1

"Qarabağ" 2-0 "Neftçi" – Video icmal

Slide 1

"Keşlə" 1-2 "Səbail" – Video icmal

Slide 1

"Qaradağ Lökbatan" 0-0 "Ağsu" – Video icmal

Slide 1

“Zirə-2” 1-7 “Qarabağ-2” – Video icmal

Slide 1

“Sabah” 0-1 “Qəbələ” – Video icmal

Slide 1

“Neftçi-2” 0-1 “Turan Tovuz” – Video icmal

Slide 1

“Sumqayıt” 1-2 “Zirə” – Video icmal

   I Divizion, 2019/2020-ci illər mövsümünün təqvimi      2019-08-21

I Divizion
2019/2020 mövsümü
Təqvim

I Dövrə

I tur

22 avqust (cümə axşamı)


1. “Qaradağ Lökbatan” FK (Bakı) – “Sumqayıt”FK-2 (Sumqayıt)
2. “Neftçi”PFK-2 (Bakı) – “Keşlə” FK-2 (Bakı)
3. “Kəpəz” PFK (Gəncə) – MOİK (Bakı)

23 avqust (cümə)
4. “Zaqatala” PFK (Zaqatala) – “Sabah”FK-2 (Bakı)
5. “Zirə”FK-2 (Bakı) – “Ağsu” FK (Ağsu)
6. “Səbail”PFK-2 (Bakı) – “Turan Tovuz”PFK (Tovuz)

II tur

28 avqust (çərşənbə)

7. “Keşlə”-2 – “Kəpəz”
8. “Sumqayıt”-2 – “Neftçi”-2
9. “Turan Tovuz” – “Qaradağ Lökbatan”

29 avqust (cümə axşamı)

10. “Ağsu” – “Səbail”-2
11. “Sabah”-2 – “Zirə”-2

30 avqust (cümə)
12. “Qarabağ”-2 (Ağdam) – “Zaqatala”


6 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Uels – Azərbaycan

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan U-21 – Slovakiya U-21

9 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Azərbaycan – Xorvatiya
10 sentyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan U-21 – Gürcüstan U-21
 
III tur

13 sentyabr (cümə)

13. “Kəpəz” – “Sumqayıt”-2
14. “Səbail”-2 – “Sabah”-2
15. MOİK – “Keşlə”-2

14 sentyabr (şənbə)

16.“Zirə”-2 – “Qarabağ”-2
17. “Neftçi”-2 – “Turan Tovuz”
18. “Qaradağ Lökbatan” – “Ağsu”

IV tur
19 sentyabr (cümə axşamı)

19. “Sumqayıt”-2 – MOİK
20. “Turan Tovuz” – “Kəpəz”
21. “Ağsu” – “Neftçi”-2

20 sentyabr (cümə)
22. “Sabah”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
23. “Qarabağ”-2 – “Səbail”-2
24. “Zaqatala” – “Zirə”-2

23 sentyabr

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)

V tur

26 sentyabr (cümə axşamı)

25. “Səbail”-2 – “Zaqatala”
26. “Qaradağ Lökbatan” – “Qarabağ”-2
27. “Neftçi”-2 – “Sabah”-2

27 sentyabr (cümə)
28. “Kəpəz” – “Ağsu”
29. MOİK – “Turan Tovuz”
30. “Keşlə”-2 – “Sumqayıt”-2

VI tur

3 oktyabr (cümə axşamı)


31. “Turan Tovuz” – “Keşlə”-2
32. “Ağsu” – MOİK
33. “Sabah”-2 – “Kəpəz”

4 oktyabr (cümə)

34. “Qarabağ”-2 – “Neftçi”-2
35. “Zaqatala” – “Qaradağ Lökbatan”
36. “Zirə”-2 – “Səbail”-2

9 oktyabr

Yoldaşlıq görüşü
Bəhreyn – Azərbaycan
10 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu
Fransa (U-21) – Azərbaycan (U-21)
13 oktyabr

AVRO-2020–nin seçmə oyunu
Macarıstan – Azərbaycan
15 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu
Azərbaycan –U-21 – İsveçrə (U-21)

VII tur

18 oktyabr (cümə)

37. “Qaradağ Lökbatan” – “Zirə”-2
38. “Neftçi”-2 – “Zaqatala”
39. “Kəpəz” – “Qarabağ”-2

19 oktyabr (şənbə)

40. MOİK – “Sabah”-2
41. “Keşlə”-2 – “Ağsu”
42. “Sumqayıt”-2 – “Turan Tovuz”

VIII tur

24 oktyabr (cümə axşamı)
43.“Ağsu” – “Sumqayıt”-2
44. “Sabah”-2 – “Keşlə”-2
45. “Zaqatala” – “Kəpəz”

25 oktyabr (cümə)
46. “Qarabağ”-2 – MOİK
47. “Zirə”-2 – “Neftçi”-2
48. “Səbail”-2 – “Qaradağ Lökbatan”

28 oktyabr

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)


IX tur

31 oktyabr (cümə axşamı)
49. “Neftçi”-2 – “Səbail”-2
50. “Kəpəz” – “Zirə”-2
51. MOİK – “Zaqatala”

1 noyabr (cümə)
52. “Keşlə”-2 – “Qarabağ”-2
53. “Sumqayıt”-2 – “Sabah”-2
54. “Turan Tovuz” – “Ağsu”

X tur

7 noyabr (cümə axşamı)
55. “Sabah”-2 – “Turan Tovuz”
 56. “Zaqatala” – “Keşlə”-2
57.“Zirə”-2 – MOİK

8 noyabr (cümə)
58. “Qarabağ”-2 – “Sumqayıt”-2
59. “Səbail”-2 – “Kəpəz”
60.“Qaradağ Lökbatan” – “Neftçi”-2


14 noyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan–U-21 – Lixtenşteyn–U-21
19 noyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Slovakiya – Azərbaycan

XI tur
21 noyabr (cümə axşamı)

61. “Kəpəz” – “Qaradağ Lökbatan”
62. MOİK – “Səbail”-2
63. “Keşlə”-2 – “Zirə”-2

22 noyabr (cümə)

64. “Sumqayıt”-2 – “Zaqatala”
65. “Turan Tovuz” – “Qarabağ”-2
66. “Ağsu” – “Sabah”-2

XII tur

28 noyabr (cümə axşamı)

67. “Zaqatala” – “Turan Tovuz”
68. “Zirə”-2 – “Sumqayıt”-2
69. “Qaradağ Lökbatan” – MOİK

29 noyabr (cümə)

70. “Səbail”-2 – “Keşlə”-2
71. “Qarabağ”-2 – “Ağsu”
72. “Neftçi”-2 – “Kəpəz”

4 dekabr (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsi

XIII tur

9 dekabr (bazar ertəsi)

73. MOİK – “Neftçi”-2
74. “Keşlə”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
75. “Sumqayıt”-2 – “Səbail”-2
76. “Turan Tovuz” – “Zirə”-2
77. “Ağsu” – “Zaqatala”
78. “Sabah”-2 – “Qarabağ”-2

15, 16 dekabr
Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar


19,20 dekabr
Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar

II Dövrə

XIV tur
2020–ci il
6 fevral (cümə axşamı)


79. “Sumqayıt”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
80. “Keşlə”-2 – “Neftçi”-2
 81. MOİK – “Kəpəz”

7 fevral (cümə)
82. “Sabah”-2 – “Zaqatala”
83. “Ağsu” – “Zirə”-2
84. “Turan Tovuz” – “Səbail”-2


XV tur

13 fevral (cümə axşamı)

85.“Kəpəz” – “Keşlə”-2
86. “Neftçi”-2 – “Sumqayıt”-2
87. “Qaradağ Lökbatan” – “Turan Tovuz”

14 fevral (cümə)

88. “Səbail”-2 – “Ağsu”
89. “Zirə”-2 – “Sabah”-2
90. “Zaqatala” – “Qarabağ”-2

XVI tur

20 fevral (cümə axşamı)

91.“Qarabağ”-2 – “Zirə”-2
92. “Sabah”-2 – “Səbail”-2
93. “Ağsu” – “Qaradağ Lökbatan”

21 fevral (cümə)

94. “Turan Tovuz” – “Neftçi”-2
95. “Sumqayıt”-2 – “Kəpəz”
96. “Keşlə”-2 – MOİK

XVII tur
27 fevral (cümə axşamı)

97. MOİK – “Sumqayıt”-2
98. “Kəpəz” – “Turan Tovuz”
99. “Neftçi”-2 – “Ağsu”

28 fevral (cümə)
100.“Qaradağ Lökbatan” – “Sabah”-2
101. “Səbail”-2 – “Qarabağ”-2
102. “Zirə”-2 – “Zaqatala”

XVIII tur

5 mart (cümə axşamı)


103. “Zaqatala” – “Səbail”-2
104. “Qarabağ”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
105. “Sabah”-2 – “Neftçi”-2


6 mart (cümə)
106. “Ağsu” – “Kəpəz”
107. “Turan Tovuz” – MOİK
108. “Sumqayıt”-2 – “Keşlə”-2

9 mart

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)


XIX tur

 
12 mart (cümə axşamı)

109. “Keşlə”-2 – “Turan Tovuz”
110. MOİK – “Ağsu”
111. “Kəpəz” – “Sabah”-2

13 mart (cümə)

112. “Neftçi”-2 – “Qarabağ”-2
113. “Qaradağ Lökbatan” – “Zaqatala”
114. “Səbail”-2 – “Zirə”-2


XX tur

18 mart (çərşənbə)

115. “Zirə”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
116. “Zaqatala” – “Neftçi”-2
117. “Qarabağ”-2 – “Kəpəz”

19 mart (cümə axşamı)

118. “Sabah”-2 – MOİK
119. “Ağsu” – “Keşlə”-2
120. “Turan Tovuz” – “Sumqayıt”-2


23–31 mart

Milli komandaları təlim–məşq və ya oyun günləri

XXI tur
2 aprel (cümə axşamı)


121. “Sumqayıt”-2 – “Ağsu”
122. “Keşlə”-2 – “Sabah”-2
123. MOİK – “Qarabağ”-2

3 aprel (cümə)

124. “Kəpəz” – “Zaqatala”
125. “Neftçi”-2 – “Zirə”-2
126. “Qaradağ Lökbatan” – “Səbail”-2


XXII tur

9 aprel (cümə axşamı)


127. “Səbail”-2 “Neftçi”-2
128. “Zirə”-2 – “Kəpəz”
129. “Zaqatala” – MOİK

10 aprel (cümə)

130.“Qarabağ”-2 – “Keşlə”-2
131. “Sabah”-2 – “Sumqayıt”-2
132. “Ağsu” – “Turan Tovuz”

13 aprel

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)

XXIII tur


16 aprel (cümə axşamı)

133. “Turan Tovuz” – “Sabah”-2
134. “Sumqayıt”-2 – “Qarabağ”-2
135. “Keşlə”-2 – “Zaqatala”

17 aprel (cümə)

136. MOİK – “Zirə”-2
137. “Kəpəz” – “Səbail”-2
138. “Neftçi”-2 – “Qaradağ Lökbatan”


22 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, ilk oyunlar


XXIV tur
23 aprel (cümə axşamı)

139. “Qaradağ Lökbatan” – “Kəpəz”
140. “Səbail”-2 – MOİK
141.“Zirə”-2 – “Keşlə”-2

24 aprel (cümə)
142. “Zaqatala” – “Sumqayıt”-2
143. “Qarabağ”-2 – “Turan Tovuz”
144. “Sabah”-2 – “Ağsu”


29 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, cavab oyunlar

XXV tur

1 may (cümə)

145. “Ağsu” – “Qarabağ”-2
146. “Turan Tovuz” – “Zaqatala”
147. “Sumqayıt”-2 – “Zirə”-2
148. “Keşlə”-2 – “Səbail”-2
149. MOİK – “Qaradağ Lökbatan”
150. “Kəpəz” – “Neftçi”-2


XXVI tur

7 may (cümə axşamı)

151. “Neftçi”-2 – MOİK
152. “Qaradağ Lökbatan” – “Keşlə”-2
153. “Səbail”-2 – “Sumqayıt”-2
154. “Zirə”-2 – “Turan Tovuz”
155. “Zaqatala” – “Ağsu”
156. “Qarabağ”-2 – “Sabah”-2


16 may
Azərbaycan Kubokunun finalı


Qeyd: I Divizionun 2019/2020–ci illər mövsümündə 13 komanda iştirak etdiyi üçün hər tur bir komanda istirahət edir.

   Turnir cədvəli
1 Qarabağ 4 12
2 Səbail 4 9
3 Zirə 4 7
4 Keşlə 4 6
5 Neftçi 4 4
6 Sumqayıt 4 3
7 Qəbələ 4 3
8 Sabah 4 2
Ətraflı
1 Turan Tovuz 3 9
2 Səbail-2 3 6
3 Sabah-2 3 6
4 Neftçi-2 3 4
5 MOİK 2 4
6 Ağsu 3 4
7 Sumqayıt-2 3 4
8 Zaqatala 2 3
9 Qarabağ-2 2 3
10 Kəpəz 3 3
11 Keşlə-2 3 2
12 Qaradağ Lökbatan 3 1
13 Zirə-2 3 0
Ətraflı
Xəbər arxivi
« Sentyabr 2019 »
1 2 3 4 5 6 7
262728293031 01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30010203040506
Press reliz
02.09.2019
Azərbaycan Premyer Liqası, 2019/2020-ci illər mövsümünün təqvimi
21.08.2019
I Divizion, 2019/2020-ci illər mövsümünün təqvimi
16.08.2018
I Divizion, 2018/2019-cu illər mövsümünün təqvimi
31.07.2018
2018/2019-cu illər futbol mövsümünün təqvimi
28.09.2017
I Divizion, 2017/2018-ci illər mövsümünün təqvimi
04.08.2017
2017/2018-ci illər futbol mövsümünün təqvimi
Sorğu
Premyer Liqada favoritiniz hansıdır?
Qarabağ
Qəbələ
Zirə
Neftçi
Səbail
Sumqayıt
Sabah
Keşlə
> Nizamnamə
Struktur
> Xəbərlər
> Premyer Liqa
Əsasnamə
Turnir cədvəli
Ayın oyunçusu
Təqvim
Klublar
InStat Football icmal
> Azərbaycan kuboku
Təqvim
> I Divizion
Turnir cədvəli
Təqvim
Klublar
> Əvəzedicilər
Turnir cədvəli
Təqvim
Klublar
> Multimedia
Fotoqalereya
Video
PFL-in himni
> Ölkə
1995/1996
> Əlaqə
> Arxiv
1993
1993/1994
1994/1995
1995/1996
1996/1997
1997/1998
1998/1999
1999/2000
2000/2001
2001/2002
1992
2003/2004
2004/2005
2005/2006
2006/2007
2007/2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
Bütün müəllif hüquqları Azərbaycan Respublikası qanunvericiliyinə uyğun qorunur. Saytda
yerləşdirilən hər hansısa məlumatdan istifadə zamanı istinadın qeyd olunması vacibdir.

2004-2008 © Peşəkar Futbol Liqası Saytdan istifadə zamanı hər hansısa bir texniki problemlə
rastlaşdığınız zaman [email protected] vasitəsilə əlaqə saxlayın
Lider Advertising
Cəmi HIT sayı: web counter
Cəmi HOST sayı: