18.09.2020
   |    aze    |    rus    |    eng    
Slide 1

"Neftçi" avrokuboklardan kənar qaldı

Slide 1

“Qarabağ” Çempionlar Liqası ilə vidalaşdı

Slide 1

80(0)!

Slide 1

Premyer Liqanın III turu rəqəmlərin gözü ilə

Slide 1

İntizam Komitəsinin iclası keçirildi

Slide 1

Ramin Musayev yenidən PFL prezidenti seçildi - Fotolar

Slide 1

“Sabah”ın 50-ci sınağı, mövsümdə ilk

   I Divizion, 2019/2020-ci illər mövsümünün təqvimi      2019-08-21

I Divizion
2019/2020 mövsümü
Təqvim

I Dövrə

I tur

22 avqust (cümə axşamı)


1. “Qaradağ Lökbatan” FK (Bakı) – “Sumqayıt”FK-2 (Sumqayıt)
2. “Neftçi”PFK-2 (Bakı) – “Keşlə” FK-2 (Bakı)
3. “Kəpəz” PFK (Gəncə) – MOİK (Bakı)

23 avqust (cümə)
4. “Zaqatala” PFK (Zaqatala) – “Sabah”FK-2 (Bakı)
5. “Zirə”FK-2 (Bakı) – “Ağsu” FK (Ağsu)
6. “Səbail”PFK-2 (Bakı) – “Turan Tovuz”PFK (Tovuz)

II tur

28 avqust (çərşənbə)

7. “Keşlə”-2 – “Kəpəz”
8. “Sumqayıt”-2 – “Neftçi”-2
9. “Turan Tovuz” – “Qaradağ Lökbatan”

29 avqust (cümə axşamı)

10. “Ağsu” – “Səbail”-2
11. “Sabah”-2 – “Zirə”-2

30 avqust (cümə)
12. “Qarabağ”-2 (Ağdam) – “Zaqatala”


6 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Uels – Azərbaycan

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan U-21 – Slovakiya U-21

9 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Azərbaycan – Xorvatiya
10 sentyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan U-21 – Gürcüstan U-21
 
III tur

13 sentyabr (cümə)

13. “Kəpəz” – “Sumqayıt”-2
14. “Səbail”-2 – “Sabah”-2
15. MOİK – “Keşlə”-2

14 sentyabr (şənbə)

16.“Zirə”-2 – “Qarabağ”-2
17. “Neftçi”-2 – “Turan Tovuz”
18. “Qaradağ Lökbatan” – “Ağsu”

IV tur
19 sentyabr (cümə axşamı)

19. “Sumqayıt”-2 – MOİK
20. “Turan Tovuz” – “Kəpəz”
21. “Ağsu” – “Neftçi”-2

20 sentyabr (cümə)
22. “Sabah”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
23. “Qarabağ”-2 – “Səbail”-2
24. “Zaqatala” – “Zirə”-2

23 sentyabr

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)

V tur

26 sentyabr (cümə axşamı)

25. “Səbail”-2 – “Zaqatala”
26. “Qaradağ Lökbatan” – “Qarabağ”-2
27. “Neftçi”-2 – “Sabah”-2

27 sentyabr (cümə)
28. “Kəpəz” – “Ağsu”
29. MOİK – “Turan Tovuz”
30. “Keşlə”-2 – “Sumqayıt”-2

VI tur

3 oktyabr (cümə axşamı)


31. “Turan Tovuz” – “Keşlə”-2
32. “Ağsu” – MOİK
33. “Sabah”-2 – “Kəpəz”

4 oktyabr (cümə)

34. “Qarabağ”-2 – “Neftçi”-2
35. “Zaqatala” – “Qaradağ Lökbatan”
36. “Zirə”-2 – “Səbail”-2

9 oktyabr

Yoldaşlıq görüşü
Bəhreyn – Azərbaycan
10 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu
Fransa (U-21) – Azərbaycan (U-21)
13 oktyabr

AVRO-2020–nin seçmə oyunu
Macarıstan – Azərbaycan
15 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu
Azərbaycan –U-21 – İsveçrə (U-21)

VII tur

18 oktyabr (cümə)

37. “Qaradağ Lökbatan” – “Zirə”-2
38. “Neftçi”-2 – “Zaqatala”
39. “Kəpəz” – “Qarabağ”-2

19 oktyabr (şənbə)

40. MOİK – “Sabah”-2
41. “Keşlə”-2 – “Ağsu”
42. “Sumqayıt”-2 – “Turan Tovuz”

VIII tur

24 oktyabr (cümə axşamı)
43.“Ağsu” – “Sumqayıt”-2
44. “Sabah”-2 – “Keşlə”-2
45. “Zaqatala” – “Kəpəz”

25 oktyabr (cümə)
46. “Qarabağ”-2 – MOİK
47. “Zirə”-2 – “Neftçi”-2
48. “Səbail”-2 – “Qaradağ Lökbatan”

28 oktyabr

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)


IX tur

31 oktyabr (cümə axşamı)
49. “Neftçi”-2 – “Səbail”-2
50. “Kəpəz” – “Zirə”-2
51. MOİK – “Zaqatala”

1 noyabr (cümə)
52. “Keşlə”-2 – “Qarabağ”-2
53. “Sumqayıt”-2 – “Sabah”-2
54. “Turan Tovuz” – “Ağsu”

X tur

7 noyabr (cümə axşamı)
55. “Sabah”-2 – “Turan Tovuz”
 56. “Zaqatala” – “Keşlə”-2
57.“Zirə”-2 – MOİK

8 noyabr (cümə)
58. “Qarabağ”-2 – “Sumqayıt”-2
59. “Səbail”-2 – “Kəpəz”
60.“Qaradağ Lökbatan” – “Neftçi”-2


14 noyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan–U-21 – Lixtenşteyn–U-21
19 noyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Slovakiya – Azərbaycan

XI tur
21 noyabr (cümə axşamı)

61. “Kəpəz” – “Qaradağ Lökbatan”
62. MOİK – “Səbail”-2
63. “Keşlə”-2 – “Zirə”-2

22 noyabr (cümə)

64. “Sumqayıt”-2 – “Zaqatala”
65. “Turan Tovuz” – “Qarabağ”-2
66. “Ağsu” – “Sabah”-2

XII tur

28 noyabr (cümə axşamı)

67. “Zaqatala” – “Turan Tovuz”
68. “Zirə”-2 – “Sumqayıt”-2
69. “Qaradağ Lökbatan” – MOİK

29 noyabr (cümə)

70. “Səbail”-2 – “Keşlə”-2
71. “Qarabağ”-2 – “Ağsu”
72. “Neftçi”-2 – “Kəpəz”

4 dekabr (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsi

XIII tur

9 dekabr (bazar ertəsi)

73. MOİK – “Neftçi”-2
74. “Keşlə”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
75. “Sumqayıt”-2 – “Səbail”-2
76. “Turan Tovuz” – “Zirə”-2
77. “Ağsu” – “Zaqatala”
78. “Sabah”-2 – “Qarabağ”-2

15, 16 dekabr
Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar


19,20 dekabr
Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar

II Dövrə

XIV tur
2020–ci il
6 fevral (cümə axşamı)


79. “Sumqayıt”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
80. “Keşlə”-2 – “Neftçi”-2
 81. MOİK – “Kəpəz”

7 fevral (cümə)
82. “Sabah”-2 – “Zaqatala”
83. “Ağsu” – “Zirə”-2
84. “Turan Tovuz” – “Səbail”-2


XV tur

13 fevral (cümə axşamı)

85.“Kəpəz” – “Keşlə”-2
86. “Neftçi”-2 – “Sumqayıt”-2
87. “Qaradağ Lökbatan” – “Turan Tovuz”

14 fevral (cümə)

88. “Səbail”-2 – “Ağsu”
89. “Zirə”-2 – “Sabah”-2
90. “Zaqatala” – “Qarabağ”-2

XVI tur

20 fevral (cümə axşamı)

91.“Qarabağ”-2 – “Zirə”-2
92. “Sabah”-2 – “Səbail”-2
93. “Ağsu” – “Qaradağ Lökbatan”

21 fevral (cümə)

94. “Turan Tovuz” – “Neftçi”-2
95. “Sumqayıt”-2 – “Kəpəz”
96. “Keşlə”-2 – MOİK

XVII tur
27 fevral (cümə axşamı)

97. MOİK – “Sumqayıt”-2
98. “Kəpəz” – “Turan Tovuz”
99. “Neftçi”-2 – “Ağsu”

28 fevral (cümə)
100.“Qaradağ Lökbatan” – “Sabah”-2
101. “Səbail”-2 – “Qarabağ”-2
102. “Zirə”-2 – “Zaqatala”

XVIII tur

5 mart (cümə axşamı)


103. “Zaqatala” – “Səbail”-2
104. “Qarabağ”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
105. “Sabah”-2 – “Neftçi”-2


6 mart (cümə)
106. “Ağsu” – “Kəpəz”
107. “Turan Tovuz” – MOİK
108. “Sumqayıt”-2 – “Keşlə”-2

9 mart

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)


XIX tur

 
12 mart (cümə axşamı)

109. “Keşlə”-2 – “Turan Tovuz”
110. MOİK – “Ağsu”
111. “Kəpəz” – “Sabah”-2

13 mart (cümə)

112. “Neftçi”-2 – “Qarabağ”-2
113. “Qaradağ Lökbatan” – “Zaqatala”
114. “Səbail”-2 – “Zirə”-2


XX tur

18 mart (çərşənbə)

115. “Zirə”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
116. “Zaqatala” – “Neftçi”-2
117. “Qarabağ”-2 – “Kəpəz”

19 mart (cümə axşamı)

118. “Sabah”-2 – MOİK
119. “Ağsu” – “Keşlə”-2
120. “Turan Tovuz” – “Sumqayıt”-2


23–31 mart

Milli komandaları təlim–məşq və ya oyun günləri

XXI tur
2 aprel (cümə axşamı)


121. “Sumqayıt”-2 – “Ağsu”
122. “Keşlə”-2 – “Sabah”-2
123. MOİK – “Qarabağ”-2

3 aprel (cümə)

124. “Kəpəz” – “Zaqatala”
125. “Neftçi”-2 – “Zirə”-2
126. “Qaradağ Lökbatan” – “Səbail”-2


XXII tur

9 aprel (cümə axşamı)


127. “Səbail”-2 “Neftçi”-2
128. “Zirə”-2 – “Kəpəz”
129. “Zaqatala” – MOİK

10 aprel (cümə)

130.“Qarabağ”-2 – “Keşlə”-2
131. “Sabah”-2 – “Sumqayıt”-2
132. “Ağsu” – “Turan Tovuz”

13 aprel

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)

XXIII tur


16 aprel (cümə axşamı)

133. “Turan Tovuz” – “Sabah”-2
134. “Sumqayıt”-2 – “Qarabağ”-2
135. “Keşlə”-2 – “Zaqatala”

17 aprel (cümə)

136. MOİK – “Zirə”-2
137. “Kəpəz” – “Səbail”-2
138. “Neftçi”-2 – “Qaradağ Lökbatan”


22 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, ilk oyunlar


XXIV tur
23 aprel (cümə axşamı)

139. “Qaradağ Lökbatan” – “Kəpəz”
140. “Səbail”-2 – MOİK
141.“Zirə”-2 – “Keşlə”-2

24 aprel (cümə)
142. “Zaqatala” – “Sumqayıt”-2
143. “Qarabağ”-2 – “Turan Tovuz”
144. “Sabah”-2 – “Ağsu”


29 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, cavab oyunlar

XXV tur

1 may (cümə)

145. “Ağsu” – “Qarabağ”-2
146. “Turan Tovuz” – “Zaqatala”
147. “Sumqayıt”-2 – “Zirə”-2
148. “Keşlə”-2 – “Səbail”-2
149. MOİK – “Qaradağ Lökbatan”
150. “Kəpəz” – “Neftçi”-2


XXVI tur

7 may (cümə axşamı)

151. “Neftçi”-2 – MOİK
152. “Qaradağ Lökbatan” – “Keşlə”-2
153. “Səbail”-2 – “Sumqayıt”-2
154. “Zirə”-2 – “Turan Tovuz”
155. “Zaqatala” – “Ağsu”
156. “Qarabağ”-2 – “Sabah”-2


16 may
Azərbaycan Kubokunun finalı


Qeyd: I Divizionun 2019/2020–ci illər mövsümündə 13 komanda iştirak etdiyi üçün hər tur bir komanda istirahət edir.

   Turnir cədvəli
1 Qarabağ 2 4
2 Zirə 2 4
3 Keşlə 2 4
4 Sabah 2 3
5 Sumqayıt 2 3
6 Neftçi 2 3
7 Qəbələ 2 1
8 Səbail 2 0
Ətraflı
1 Turan Tovuz 17 37
2 Səbail-2 18 36
3 Zaqatala 17 35
4 Sabah-2 18 32
5 Neftçi-2 18 29
6 Kəpəz 18 28
7 Keşlə-2 17 25
8 Sumqayıt-2 17 24
9 Qarabağ-2 17 24
10 MOİK 16 19
11 Ağsu 18 13
12 Zirə-2 17 11
13 Qaradağ Lökbatan 18 7
Ətraflı
Xəbər arxivi
« Sentyabr 2020 »
1 2 3 4 5 6 7
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 1718 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 3001020304
05060708091011
Press reliz
21.08.2020
2020/2021-ci illər mövsümünün Əsasnaməsinə Əlavə
01.06.2020
"COVID-19" pandemiyasına görə dayandırılmış Premyer Liqa və Azərbaycan Kuboku yarışlarının qalan hissəsinin yeni təqvimi
02.09.2019
Azərbaycan Premyer Liqası, 2019/2020-ci illər mövsümünün təqvimi
21.08.2019
I Divizion, 2019/2020-ci illər mövsümünün təqvimi
16.08.2018
I Divizion, 2018/2019-cu illər mövsümünün təqvimi
31.07.2018
2018/2019-cu illər futbol mövsümünün təqvimi
Sorğu
Premyer Liqada favoritiniz hansıdır?
Sabah
Səbail
Sumqayıt
Zirə
Keşlə
Neftçi
Qarabağ
Qəbələ
> Nizamnamə
Struktur
> Xəbərlər
> Premyer Liqa
Əsasnamə
Turnir cədvəli
Ayın oyunçusu
Təqvim
Klublar
InStat Football icmal
> Azərbaycan kuboku
Təqvim
> I Divizion
Turnir cədvəli
Təqvim
Klublar
> Əvəzedicilər
Turnir cədvəli
Təqvim
Klublar
> Multimedia
Fotoqalereya
Video
PFL-in himni
> Ölkə
1995/1996
> Əlaqə
> Arxiv
1993
1993/1994
1994/1995
1995/1996
1996/1997
1997/1998
1998/1999
1999/2000
2000/2001
2001/2002
1992
2003/2004
2004/2005
2005/2006
2006/2007
2007/2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2019/2020
2018/2019
Bütün müəllif hüquqları Azərbaycan Respublikası qanunvericiliyinə uyğun qorunur. Saytda
yerləşdirilən hər hansısa məlumatdan istifadə zamanı istinadın qeyd olunması vacibdir.

2004-2008 © Peşəkar Futbol Liqası Saytdan istifadə zamanı hər hansısa bir texniki problemlə
rastlaşdığınız zaman [email protected] vasitəsilə əlaqə saxlayın
Lider Advertising
Cəmi HIT sayı: web counter
Cəmi HOST sayı: