Topaz Premyer Liqasının
TƏQVİMİ
2013-cü il
30 iyul – 01 avqust
Çempionlar
Liqası və Avropa Liqası (3-cü mərhələ)
Birinci dövrə
I tur 02 avqust (cümə)
1. “Bakı” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
03 avqust (şənbə)
2. “Neftçi” (Bakı) – AZAL (Bakı) 3. “Simurq” (Zaqatala) – “Rəvan” (Bakı)
04 avqust (bazar)
4. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 5. “İnter” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
06 – 08 avqust
Çempionlar
Liqası və Avropa Liqası (3-cü mərhələ)
II tur 10 avqust (şənbə)
6. “Rəvan” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı) 7. AZAL (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
11 avqust (bazar)
8. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Simurq”
(Zaqatala) 9. “Qəbələ” (Qəbələ) – “İnter” (Bakı) 10. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
14 avqust (çərşənbə)
A milli komandanın yoldaşlıq oyunu Azərbaycan – Malta
III tur 17 avqust (şənbə)
11. “Neftçi” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
18 avqust
(bazar)
12. “Qarabağ” (Ağdam) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 13. “İnter” (Bakı) – AZAL (Bakı)
19 avqust
(bazar ertəsi)
14. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qəbələ” (Qəbələ) 15. “Bakı” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
20- 22 avqust
Çempionlar
Liqası və Avropa Liqası (pley-off)
IV tur 23 avqust (cümə)
16. AZAL (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
24 avqust
(şənbə)
17. “Simurq” (Zaqatala) – “Bakı” (Bakı)
25 avqust
(bazar)
18. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Neftçi”
(Bakı) 19. “Rəvan” (Bakı) – “İnter” (Bakı) 20. “Qəbələ”
(Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam)
27- 29 avqust
Çempionlar
Liqası və Avropa Liqası (pley-off)
V tur 31 avqust – (şənbə)
21. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Rəvan” (Bakı) 22. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 25. “Bakı” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
01 sentyabr (bazar)
23. “Qarabağ” (Ağdam) – AZAL (Bakı) 24. “İnter” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
07 sentyabr (şənbə)
DÇ-2014 İsrail – Azərbaycan
VI tur 12 sentyabr (cümə axşamı)
26. “Neftçi” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
13 sentyabr
(cümə)
27. “Rəvan” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
14 sentyabr
(şənbə)
28. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Bakı”
(Bakı)
15 sentyabr
(bazar)
29. “Simurq” (Zaqatala) – “Sumqayıt”
(Sumqayıt) 30. AZAL (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
17- 19 sentyabr
Çempionlar
Liqası və Avropa Liqası (qrup)
VII tur 20 sentyabr (cümə)
31. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Rəvan” (Bakı)
21 sentyabr
(şənbə)
32. “Qarabağ” (Ağdam) – “Simurq” (Zaqatala) 33. “İnter” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
22 sentyabr
(bazar)
34. AZAL (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 35. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Neftçi” (Bakı)
VIII tur 27 sentyabr (cümə)
36. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “İnter”
(Bakı)
28 sentyabr
(şənbə)
37. “Bakı” (Bakı) –“Sumqayıt” (Sumqayıt) 38. “Neftçi” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
29 sentyabr
(bazar)
39. “Simurq” (Zaqatala) – “Qəbələ” (Qəbələ) 40. “Rəvan” (Bakı) – AZAL (Bakı)
01 - 03 oktyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)
IX tur 04
oktyabr (cümə)
41. AZAL (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala) 42. “Rəvan” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 43. “Qarabağ” (Ağdam) – “Bakı” (Bakı) 44. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “İnter” (Bakı) 45. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Neftçi” (Bakı)
11 oktyabr (cümə)
DÇ-2014 Azərbaycan – Şim. İrlandiya
15 oktyabr (çərşənbə axşamı)
DÇ-2014 Azərbaycan – Rusiya
17 oktyabr (cümə axşamı)
Ehtiyat gün
İkinci dövrə
X tur 19 oktyabr (şənbə)
46. “Simurq” (Zaqatala) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 47. “Neftçi” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı) 48. “İnter” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
20 oktyabr (bazar)
49. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qarabağ” (Ağdam) 50. “Bakı” (Bakı) – AZAL (Bakı)
22- 24 oktyabr
Çempionlar
Liqası və Avropa Liqası (qrup)
Azərbaycan kuboku, 1/16 final
XI tur 25 oktyabr (cümə)
51. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 52. “Rəvan” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
26 oktyabr (şənbə)
53. AZAL (Bakı) – “İnter” (Bakı)
27 oktyabr
(bazar)
54. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qarabağ”
(Ağdam) 55. “Simurq” (Zaqatala) – “Neftçi” (Bakı) XII tur 01 noyabr (cümə)
56. “Bakı” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
02 noyabr (şənbə)
57. “Neftçi” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 58. “İnter”
(Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
03 noyabr (bazar)
59. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – AZAL (Bakı) 60. “Qarabağ” (Ağdam) – “Qəbələ” (Qəbələ)
05- 07 noyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)
XIII tur 08 noyabr (cümə)
61. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
9 noyabr (şənbə)
62. AZAL (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam) 63. “İnter” (Bakı) - “Simurq” (Zaqatala)
10 noyabr (bazar)
64. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qəbələ” (Qəbələ) 65. “Neftçi” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
15 noyabr (cümə)
A Milli komandanın yoldaşlıq oyunu
20 noyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
XIV tur 21 noyabr (cümə axşamı)
66. “Qəbələ” (Qəbələ) – AZAL (Bakı)
22 noyabr (cümə)
67. “Bakı” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 68. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Simurq”
(Zaqatala) 23
noyabr (şənbə)
69. “İnter” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
24 noyabr (bazar)
70. “Qarabağ” (Ağdam) – “Rəvan” (Bakı)
26- 28 noyabr
Çempionlar
Liqası və Avropa Liqası (qrup)
XV tur 29 noyabr (cümə)
71. “Rəvan” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
30 noyabr (şənbə)
72. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – AZAL (Bakı) 73. “Simurq” (Zaqatala) – “Qarabağ” (Ağdam) 74. “Neftçi” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 75. “Bakı” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
04 dekabr (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku, 1/8
final
XVI tur 8 dekabr
(bazar)
76. “İnter” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 77. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Bakı” (Bakı) 78. “Qarabağ” (Ağdam) – “Neftçi” (Bakı) 79. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Simurq”
(Zaqatala) 80. AZAL (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
10-12 dekabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)
XVII tur 14 dekabr (şənbə)
81. “Simurq” (Zaqatala) – AZAL (Bakı) 82. “İnter” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
15 dekabr (bazar)
83. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Rəvan”
(Bakı) 84. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ) 85. “Bakı” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
XVIII tur 20 dekabr (cümə)
86. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 87. “Qarabağ” (Ağdam) – “İnter” (Bakı) 88. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Bakı” (Bakı) 89. AZAL (Bakı) – “Neftçi” (Bakı) 90. “Rəvan” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
2014-cü il
Üçüncü dövrə
XIX tur 01 fevral (şənbə)
91. “Qarabağ” (Ağdam) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 92. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qəbələ” (Qəbələ)
02 fevral (bazar)
93. “İnter” (Bakı) – AZAL (Bakı) 94. “Bakı” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı) 95. “Neftçi” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
XX tur 08 fevral (şənbə)
96. “Rəvan” (Bakı) – “İnter” (Bakı) 97. AZAL (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 98. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam)
09 fevral (bazar)
99. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Neftçi”
(Bakı) 100. “Simurq” (Zaqatala) – “Bakı” (Bakı)
XXI tur 14 fevral (cümə)
101. “Simurq” (Zaqatala) - “İnter” (Bakı)
15
fevral (şənbə)
102. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 103. “Qarabağ” (Ağdam) – AZAL (Bakı) 104. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Rəvan” (Bakı) 105. “Bakı”
(Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
18- 20 fevral
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/16 final)
XXII tur 19 fevral (çərşənbə)
106. “Rəvan” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam) 107. AZAL (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ) 108. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Bakı”
(Bakı) 109. “Neftçi” (Bakı) – “İnter” (Bakı) 110. “Simurq” (Zaqatala) – “Sumqayıt”
(Sumqayıt)
XXIII tur 23 fevral (bazar ertəsi)
111. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Rəvan” (Bakı) 112. AZAL (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 113. “Qarabağ” (Ağdam) – “Simurq” (Zaqatala) 114. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Neftçi” (Bakı) 115. “İnter” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
25- 27 fevral
Çempionlar
Liqası və Avropa Liqası (1/16 final)
XXIV tur 28 fevral (cümə)
116. “Bakı” (Bakı) –“Sumqayıt” (Sumqayıt) 117. “Rəvan” (Bakı) – AZAL (Bakı) 118. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “İnter”
(Bakı) 119. “Neftçi” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam) 120. “Simurq” (Zaqatala) – “Qəbələ” (Qəbələ)
5 mart (çərşənbə)
A Milli komandanın yoldaşlıq oyunu
XXV tur 08 mart (şənbə)
121. “Rəvan” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 122. AZAL (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala) 123. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “İnter” (Bakı)
09 mart
(bazar)
124. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Neftçi” (Bakı) 125. “Qarabağ” (Ağdam) – “Bakı” (Bakı)
12- 13 mart (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku, 1/4 final,
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/8 final)
XXVI tur 16 mart (bazar)
126. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Xəzər Lənkəran”
(Lənkəran) 127. “İnter” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam) 128. “Bakı” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ) 129. “Neftçi” (Bakı) – AZAL (Bakı) 130. “Simurq” (Zaqatala) – “Rəvan” (Bakı)
19 mart (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku, 1/4 final,
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/8 final)
XXVII tur 23 mart (bazar)
131. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Simurq”
(Zaqatala) 132. “Rəvan” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı) 133. AZAL (Bakı) – “Bakı” (Bakı) 134. “Qəbələ” (Qəbələ) – “İnter” (Bakı) 135. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
26 mart (çərşənbə)
Ehtiyat
gün
Dördüncü dövrə
XXVIII tur 28 mart (cümə)
136. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – AZAL (Bakı)
29 mart
(şənbə)
137. “Neftçi” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 138. “Bakı” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
30 mart
(bazar)
139. “İnter” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı) 140. “Qarabağ” (Ağdam) – “Qəbələ” (Qəbələ)
01- 03 aprel
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/4 final)
XXIX tur 04 aprel (cümə)
141. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
05 aprel
(şənbə)
142. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qəbələ” (Qəbələ) 143. AZAL (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
06 aprel
(bazar)
144. “Simurq” (Zaqatala) – “İnter” (Bakı) 145. “Neftçi” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
09-10 aprel (çərşənbə, cümə axşamı)
Ehtiyat gün
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/4 final)
XXX tur 12 aprel (şənbə)
146. “Bakı” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 147. “İnter” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı) 148. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Simurq”
(Zaqatala) 149. “Qarabağ” (Ağdam) – “Rəvan” (Bakı) 150. “Qəbələ” (Qəbələ) – AZAL (Bakı)
16 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku, 1/2
final
XXXI tur 20 aprel (bazar)
151. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – AZAL (Bakı) 152. “Rəvan” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ) 153. “Simurq” (Zaqatala) – “Qarabağ” (Ağdam) 154. “Neftçi” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 155. “Bakı” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
24 aprel (cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku, 1/2 final
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/2 final)
XXXII tur 27 aprel (bazar)
156. “İnter” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 157. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Bakı” (Bakı) 158. “Qarabağ” (Ağdam) – “Neftçi” (Bakı) 159. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Simurq”
(Zaqatala) 160. AZAL (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
30 aprel – 01 may
Çempionlar
Liqası və Avropa Liqası (1/2 final)
XXXIII tur 02 may (cümə)
161. “Simurq” (Zaqatala) – AZAL (Bakı)
162. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Rəvan”
(Bakı) 163. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
164. “Bakı” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam) 165. “İnter” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
XXXIV tur 07 may (çərşənbə)
166. “Rəvan” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
167. AZAL (Bakı) – “Neftçi” (Bakı) 168. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Sumqayıt”
(Sumqayıt)
169. “Qarabağ” (Ağdam) – “İnter” (Bakı) 170. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Bakı” (Bakı)
Avropa
Liqası (final)
XXXV tur 12 may (bazar ertəsi)
171. “Simurq” (Zaqatala) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 172. “Neftçi” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı) 173. “Bakı” (Bakı) – AZAL (Bakı) 174. “İnter” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ) 175. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qarabağ” (Ağdam)
XXXVI tur 17 may (şənbə)
176. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qarabağ”
(Ağdam) 177. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 178. AZAL (Bakı) – “İnter” (Bakı) 179. “Rəvan” (Bakı) – “Bakı” (Bakı) 180. “Simurq” (Zaqatala) – “Neftçi” (Bakı)
24 may (şənbə)
Çempionlar Liqası (final)
22 may (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku (final)
QEYD 1: UEFA Çempionlar Liqası və Avropa
Liqası yarışında iştirak edən klublar cari mövsümdə təqvim oyunlarının
vaxtlarını tur çərçivəsində dəyişdirmək
hüququna malikdir. Tur çərçivəsində oyunun dəyişdirilməsi: həmin turda klubun
matçının təyin olunduğu gündən bir gün sonraya və ya bir gün əvvəllə dəyişdirilməsi
nəzərdə tutulur.
QEYD 2: Klubların UEFA Çempionlar Liqasında və
Avropa Liqasındakı çıxışlarından asılı olaraq, Azərbaycan milli komandasının
maraqları nəzərə alınaraq Topaz Premyer Liqasının təqvimində 5-ci və 9-cu turun
oyunlarının keçirilmə tarixlərində dəyişiklik oluna bilər.
|